Marcin Vam – Theta – wprowadzenie

2
1386

Fale Theta są falami mózgowymi o wysokiej amplitudzie, i jednocześnie powolnymi cyklami – występującymi tylko 4-7 razy na sekundę. To bardzo wolna aktywność mózgu.

Cykl fali Theta trwa tak długo, jak ludzkie oko mruga, czyli około 4/10 sekundy! Fale Theta są również związane z głęboką medytacją.

Jedynie fale Delta, związane z niezwykle głębokim (nie śniącym) snem, są wolniejsze, ale o tym w przyszłości.

Fale Theta są związane ze snem, super nauką, kreatywnością, marzeniem i głęboką medytacją oraz z emocjonalnymi falami, samokonstruowaniem i doświadczeniami duchowymi.

Jeśli jesteś zainteresowany poprawą rozwiązywania problemów, duchowego związku, intuicji, wyobraźni, kreatywności i fizycznego relaksu, będziesz chciał spędzić więcej „zaplanowanego” czasu w stanie Theta.

Ale… jeśli chcesz skupić się na jakimś konkretnym zadaniu, Theta nie jest rozwiązaniem. Theta NIE jest idealnym stanem dla skoncentrowanej, skupionej aktywności umysłowej .

Jeśli kiedykolwiek byłeś znudzony nudnym programowaniem w szkole i dryfowałeś w wyobraźni, wiesz, jak trudno było skoncentrować się na zajęciach lekcyjnych.

Aby SKUPIĆ się, trzeba było wrócić do normalnego stanu BETA na jawie 😉

Większość ludzi nie ma problemów z przejściem z theta (marzeń sennych) do alfa lub beta (skupionych), kiedy muszą się skoncentrować; ale osoby z upośledzeniem uwagi mają trudności z dokonaniem tej zmiany.

Niezdolność do przejścia ze stanu marzeń na stan skupienia może powodować problemy w nauce i w sytuacjach zawodowych.

Pamiętasz, jak kiedy byłeś małym dzieckiem, cały czas wchodziłeś w swój wymyślony świat?

Życie było beztroską mieszanką udawania i prawdziwego życia, a między nimi nie było wielkiej różnicy. Jeden czuł się tak samo prawdziwy jak drugi: równie ekscytujący, straszny lub tajemniczy…

Małe dzieci spędzają dużo czasu w theta. Dzieci są nie tylko pomysłowe, ale jak małe gąbki, są otwarte na wszystkie nowe pomysły. Nie oceniają pomysłu na podstawie swojej przeszłości, tak jak dorośli. I nie boją się wypróbować czegoś nowego, bo dla dzieci wszystko jest nowe! Bądź jak dziecko i o tym, a dokładnie o STANIE/umyśle NOWICJUSZA opowiem w kolejnym filmie.

Umysł automatycznie ocenia i klasyfikuje każdy nowy bit informacji. Wiele z tego, co nowe jest odrzucane, ponieważ nie pasuje do bieżącego programowania.

Wykorzystanie/Praca wyobraźni w Theta usuwa osądy i ograniczenia logicznego umysłu i pozwala na nieokiełznaną kreatywność.

Stworzono najbardziej inspirujące wynalazki na świecie, ponieważ logiczne „ to, co nie może działać ” nie przeszkadza w tworzeniu całości – „nie może”, często okazywało się, tylko brakiem praktycznej wiedzy lub błędnym, fragmentarycznym rozumieniem zagadnienia!

Pomyśl o tym, jak wiele kreatywności wpłynęło na postęp technologiczny dokonany przez ludzi w ciągu ostatnich 100 lat . Wszystkie innowacje zaczynają się od pomysłów, a wynalazcy muszą przenieść swoje pomysły z wyobraźni do praktycznego zastosowania. Na szczęście dla nas nie słuchali zbyt wiele, opinii umysłu – „to nie działa!” 😀

Wyobraźnia jest twórczą siłą w tobie.

Wiesz, że jeśli chcesz zobaczyć spełnienie marzeń, musisz najpierw mieć marzenie. Musisz stworzyć ideę tego wydarzenia w marzeniach, zanim zrobisz cokolwiek, aby to się stało. Nauka używania swojej wyobraźni konstruktywnie oznacza kierowanie nią, bez cenzury twojego logicznego umysłu, która bardzo skutecznie utknie w miejscu, gdzie jesteś, ponieważ wszystko inne i nowe jest automatycznie uważane za błędne i zbyt ryzykowne.

Praktycznie rzecz biorąc, Theta jest stanem fali mózgowej najbardziej związanym z samoprogramowaniem 😀

Do dzieła!

Niesamowite jest to, w jaki sposób możesz wprowadzić nowe pomysły i przekonania do swojej podświadomości, gdy jesteś w stanie Theta, bez ograniczeń logicznego umysłu skupionego na obecnej sytuacji. Odciśnij nowy pomysł jako mentalny obraz / emocję i ćwicz często, aby stał się częścią ciebie. Wtedy nie ma przeszkód, aby wprowadzić pomysły w życie! Np. ciało nie potrafi rozróżnić, co jest wyobrażeniem, filmem a co rzeczywistością, ale co nią tak naprawdę jest?? 😀

Spędzanie więcej czasu w Theta pomaga również stać się mniej zestresowanym i mniej podatnym na lęk i dzikie emocje…. Koniec reklamy!

Ten materiał sponsorowany jest przez moją wyobraźnię 😛

2 KOMENTARZE

  1. Z tym żółtym to jest jazda – też to i tak samo czuję jak ty (a miałem swego czasu-kilka lat temu-opieprz od jednego matrixowca nieco obudzonego(a kto wie czy coś bardziej ‚gęstego’ siedziłało w tej skórze) że żółty jest passe i moja skłonność do żółtego(a tym samymj i ja) też jest passe itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here